جستجوگر خبری شهرستان شفت

بنا بر اعلام داستان مرکز استان گیلان در صورت عدم رعایت برنامه قطعی ها و اطلاع رسانی قبلی و تبعیض میان مناطق مختلف در قطع برق، مدیران برق گیلان از بابت ترک فعل تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دمای هوا در چند روز گذشته با افزایش بی سابقه ای مواجه شده و همین امر میزان مصرف برق در کشور  و گیلان را با افزایش قابل توجه ای مواجه کرده است.

در یک هفته گذشته قطع مکرر و خارج از برنامه برق طی روزهای اخیر در اقصی نقاط کشور مشکلات متعددی را برای شهروندان ایجاد کرده است. معضلی به طور یقین خسارات غیرقابل بازگشتی را برای بیمارانی که در مراکز درمانی بستری هستند و حیاتشان به دستگاه های الکترونیکی وابسته است، به بار می آورد.

شرکت توزیع برق جدول زمان بندی شده ای را در خصوص ساعات قطعی برق در کشور تعیین کرده است قطعی ناگهانی و بدون خبر برق در روز گذشته باعث شد یک بار دیگر اعتبار جدول های خاموشی شرکت توانیر موردتردید قرار بگیرد.

قطعی مکرر برق منجر اختلال در زندگی مردم شده و حتی برخی از بیمارن در مراکز درمانی با قطعی برق دچار مشکلاتی شدند که می تواند بسیار خطرناک باشد.

بر اساس آمار گیلان به دلیل وجود سد سفید رود و نیروگاه بادی منجیل یکی از قطب های تولید برق در کشور بوده و حتی از این استان می توان به عنوان یکی از اصلی ترین صادرکنندگان برق به دیگر استان های کشور نام برد ولی با این حال می توان گفت گیلان بیشترین قطعی برق را در مقایسه با دیگر استان های کشور دارد.

قطعی بدون برنامه برق در گیلان در حالی مردم را  دچار مشکل کرده که این استان دارنده بزرگ ترین نیروگاه بادی کشور در منجیل بوده که دارای ۱۷۱ توربین است که توربین ها از سه پره به طول ۱۷ الی ۲۳ متر ساخته شده و انرژی جنبشی باد را توسط ژنراتورهایی که در پشت پره ها قرار دارد به انرژی الکتریکی  تبدیل می کند

قطعی بدون برنامه برق در گیلان پذیرفتنی نیست

به این منظور دادستان مرکز استان گیلان در خصوص اعمال تبعیض و عدم رعایت برنامه خاموشی ها به مدیران شرکت توزیع برق اخطار داده  و این میزان از بی برنامگی در قطعی برق را زیبنده استانی مثل گیلان ندانسته است.

به گفته سید مهدی فلاح میری قطعی های بدون برنامه و تبعیض آمیز برق پذیرفتنی نبوده و مسؤولان مربوطه باید پاسخگو باشند.

بنا بر اعلام داستان مرکز استان گیلان  تأمین نیروی برق و ارائه و رعایت برنامه زمانی خاموشی ها با توجه به شرایط موجود از حقوق عامه محسوب شده و دادستانی نظارت دقیقی بر این موضوع داشته و در صورت عدم رعایت برنامه قطعی ها و اطلاع رسانی قبلی و تبعیض میان مناطق مختلف در قطع برق، مدیران برق گیلان از بابت ترک فعل تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند.

طبق گفته فلاح میری مدیران شرکت برق گیلان موظف هستند تا مستندات و برنامه قطعی ها را به دادستانی ارائه کنند و در صورت عدم رعایت دقیق آن پاسخگو باشند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان