جستجوگر خبری شهرستان شفت

حمزه عشوری، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: محیط بانان به همراه ۲ نفر از دوستداران محیط زیست از پویش مردمی حیات وحش استان موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده خرس قهوه ای و یک شوکا در ارتفاعات جنگلی و هیرکانی منطقه حفاظت شده سیاهمزگی شهرستان شفت شدند.

او افزود: گیلان به واسطه شرایط اکولوژیکی و اقلیمی دارای تنوع بی نظیری در گونه های گیاهی و جانوری است و به همین سبب به جولانگاه گونه های بی نظیری، چون پلنگ، خرس و شوکا تبدیل شده است.

خرس ها پستانداران بزرگ جثه ای هستند که در زمره گونه های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند و در زیستگاه های خود تراکم پایینی دارند به همین خاطر خطرات متعددی آنها را تهدید می کند لذا حفاظت از آنها یکی از اولویت های اساسی در برنامه های مدیریتی و حفاظتی در کشور به شمار می رود.

 مشاهده خرس قهوه ای و شوکا در سیاهمزگی شهرستان شفت

شوکا نیز پستانداری است کوچکتر از مرال که در زبان ترکمنی آن را شوکه، در ترکی الیک و در کردی فیله گچه می نامند، این حیوان کمی قوزدار به نظر می رسد و دارای دم بسیار کوتاه است. مو های این حیوان در فصل تابستان کوتاه و نرم و به رنگ قهوه ای متمایل به قرمز و در زمستان به رنگ خاکستری است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان