جستجوگر خبری شهرستان شفت

فرمانده سپاه قدس گیلان برپایی انتخابات باشکوه را یکی از برنامه های سپاه دانست و گفت: سپاه پاسداران در انتخابات مجلس خود را هزینه افراد و جناح سیاسی نکرده و فقط خود را فدا و هزینه انقلاب، نظام اسلامی و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار حمید دامغانی، فرمانده سپاه قدس گیلان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز هفته بسیج در سالن اجتماعات سپاه گیلان با اشاره به فداکاری های کادر درمان در ایام کرونا و خدمت به بیماران کرونایی اظهار کرد: روز پرستار یاد مجاهدت های کادر درمان و پرستاران در ایام کرونا زنده می شود، زیرا در زمانی که تمامی جهان درگیر کرونا بودند با مجاهدت های بخش بهداشت و درمان نظام عملکرد خوبی داشته است. 

وی با اشاره به حضور مؤثر بسیج در حل بسیاری از بحران ها و محرومیت زدایی تصریح کرد: یکی از آن معجزات بی نظیری که به نظرم باعث ماندگاری و پایداری انقلاب تا کنون شده معجزه تشکیل بسیج بود که نشان دهنده بصیرت امام راحل (ره) بود زیرا بنا بر این بود فقط یک مجموعه نیروهای نظامی مکتبی شکل بگیرد که سپاه شکل گرفت اما امام راحل (ره) بر اساس مبنای فکری انقلاب، بسیج را شکل داد. 

فرمانده سپاه قدس گیلان یکی از مبناهای شکل گیری بسیج را اعتقاد فکری و عملی امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به مردم سالادی دینی دانست و بیان کرد: در کشورهای غربی توجه به مردم فقط در حد یک شعار است و این روزها شاهد جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و حمایت سردمداران کشورهای غربی از این رژیم هستیم، در حالی که امام راحل (ره) با تشکیل بسیج، مردم سالاری دینی را در کشور  و انقلاب معنا کردند. 

دامغانی با بیان اینکه بسیج بخشی از مردم است و انقلاب و مردم جدا نیست، گفت: بسیج به مانند آحاد مختلف مردم برای دفاع از دین و کشور و رفع مشکلات مردم احساس مسؤولیت دارند. 

وی با بیان اینکه بسیج در مواردی که کشور احساس نیاز می کند ورود کرده و به حل مشکلات کمک می کنند، گفت: نقطه قوت نظام این است که بدنه مردم برای حل مشکلات کشور به مانند محرومیت زدایی، جنگ نرم و ترکیبی ورود می کند. 

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به نقش بسیج در شکست گروه های تکفیری در کشورهای اسلامی بیان کرد: یکی دیگر از ویژگی های بسیج بصیرت است، لذا اگر بصیرت و آگاهی عمیق در احساس مسؤولیت وجود نداشته باشد، می تواند منجر به ایجاد گروه های تکفیری شود. 

دامغانی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد بسیج در حوزه های مختلف گفت: ویژگی منحصربه فرد بسیج، اخلاص در حرکات و اقدامات بسیجیان است به طوری که فعالیت های مختلف خود را با قدرت نامحدود الهی پیوند زدند که ثمره آن در جامعه به خوبی نمایان شده است. 

وی با اشاره به شکست امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الأقصی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الأقصی با یک شکست امنیتی و اطلاعاتی مواجه شده که ترمیم ناپذیر است و اگر اکنون به بیمارستان و مراکز درمانی در غزه حمله می کنند نشان دهنده استیصال این رژیم منحوس است. 

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به نامگذاری هفته بسیج به عنوان «بسیج امید ملت» افزود: به مناسبت هفته بسیج در گیلان ۹ هزار و ۷۶۳ در سطوح مختلف شامل ۵۸ برنامه شاخص استانی، ۵۳۹ برنامه قشری و یک هزار و ۳۲۳ برنامه ناحیه ای برگزار می شود. 

دامغانی با تأکید بر ضرورت توجه به نقش پایگاه های مقاومت بسیج در اجرای برنامه های هفته بسیج بیان کرد: در هفته بسیج هشت هزار و ۵۰ برنامه زیر نظر پایگاه های مقاومت بسیج برگزار می شود که نشان دهنده نقش بسیج در حل بسیاری از بحران ها است. 

وی یکی از برنامه های سپاه را ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه دانست و گفت: با تلاش های صورت گرفته در هفته بسیج، یک هزار و ۲۵ برنامه ورزشی برگزار می شود که حاکی از نگاه ویژه بسیج به برنامه های ورزشی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جشنواره رسانه ای بانوان حریم رسالت تصریح کرد: استکبار در تلاش برای کمرنگ جاده دادن نقش بسیج در کشور و خانواده است لذا برگزاری چنین جشنواره هایی به بازگو کردن نقش و ظرفیت بانوان کمک می کند . 

دامغانی از انجام سه هزار و ۷۵۰ خدمت به مردم توسط یک هزار و ۲۵۰ گروه جهادی خبر داد و افزود: روز گذشته رزمایش جهادگران فاطمی با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور برگزار شد و در این رزمایش ۸۰۰ سری جهیزیه به زوج های جوان اهدا شد. 

وی با اشاره به آب رسانی ۱۲۵ روستای گیلان در هفته بسیج تصریح کرد: در توافق با دولت مقرر شد ۷۱۱ روستای گیلان آب رسانی شود که از این ۷۱۱ روستا، ۳۷۰ روستا بر عهده بسیج سازندگی بوده و مابقی بر عهده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا است که بر اساس اعتبار جذب شده، در هفته بسیج به ۱۲۵ روستا به طول ۷۰۰ کیلومتر آب رسانی می شود. 

فرمانده سپاه قدس گیلان برپایی انتخابات باشکوه را یکی از برنامه های سپاه دانست و بیان کرد: سپاه پاسداران در انتخابات مجلس خود را هزینه افراد و جناح سیاسی نکرده و فقط خود را فدا و هزینه انقلاب، نظام اسلامی و مردم می کند.

پایان پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان